شیر صنعتی in Turkish Persian-Turkish Dictionary | کسری ساران

در حالت نیمه باز دیسک و سیت به مرور دچار فرسایش می‌شوند و عبور سیال از شیر با لرزش و صدا است. این نوع آب‌بندی بسیار دقیق بوده و معمولاً توسط استانداردها هیچ مقداری از نشتی در این نوع شیرها مجاز نمی‌باشد. از مزایای آن دقت آب‌بندی و نداشتن نشتی به اندازه حتی یک قطره (که در اصطلاح Bubble-tight یا Leak-free نیز خوانده می‌شود) می‌باشد. از معایب آن اینست که توسط مواد ساینده از بین می‌رود و در خط‌هایی که آلودگی دارند چندان قابل استفاده نیست.

جنس اجزای شیرهای صنعتی

از دیگر استانداردهای تست و بازرسی شیرآلات می‌توان به ISO 52008، API 6D و BS 6755 اشاره کرد. استاندارد API 599 در مورد شیرهای مخروطی و استاندارد API 600 در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می‌شوند. در کنار این استانداردهای بین المللی، می‌توان از دو استاندارد IGS و IPSنام برد که با شرایط ایران تناسب بیشتری دارند. این تجهیزات، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را دارند که با توجه به نوع و کارکرد آن‌ها متفاوت خواهد بود. به طور مثال، شیرآلاتی که برای انتقال مایعاتی همچون آب استفاده می‌شوند، دارای بدنه فولادی ضد زنگ هستند. در برخی از سیستم‌هایی که نیاز به پیشگیری از وقوع حوادث وجود دارد، شیرآلات به صورت اتوماتیک عمل می‌کنند.

شیر فلکه کشویی زبانه فلزی رینگ استیل PN16 میراب

۴- در موقع برگشت شیرهای ایمنی و نصب مجدد آن روی دستگاه ها به تاریخ اعتبار حد تنظیمی شیر ایمنی توجه کنید و تاریخ آن را ثبت نمایید تا در موقع مقرر مجدداً جهت تنظیم فرستاده شود. در مورد این نوع شیرهای دروازه ای گفتنی است که همگی دارای اجزای یکسان هستند. آن ها با توجه به مدل های مختلف از نظر نوع شرکت سازنده با یکدیگر تفاوت جزئی دارند؛ ولی نکته ای را که بایستی بدان توجه نمود این است که به طور کلی تمامی شیرها دارای مکانیزم یکسان بوده و فقط از لحاظ ساختمانی با یکدیگر تفاوت دارند. تریم به مجموعه ای از قطعات گفته می شود که در آببند کردن ولو شیر فلکه صنعتی قیمت تاثیر مستقیم دارند. جنس تریم به دلیل اینکه بیشترین تماس را با سیال دارد از متریال مقاوم به خوردگی انتخاب می شود. دیسک (Disc)، سیت (Seat)، استم (Stem) و بوش یا آببند (Gland) از اجزا این مجموعه هستند.

تعمیر موتور کولر آبی + آشنایی با قطعات داخلی آن

شیر صنعتی in Turkish Persian-Turkish Dictionary | کسری ساران

این شیرها اگرچه برای کربرد های با فشار زیاد مناسب نیستند ، اما برای استفاده با گریس، روغن، نفت، خمیر کاغذ، دوغاب، فاضلاب و سایر سیالات مناسب هستند که ممکن است مانع عملکرد سایر شیرها شوند. در این نوع شیر یك طرفه جریان سیال باعث بازشدن شیر شده و برگشت جریان باعث بسته شدن شیر می گردد. از انواع شیرهای یك طرفه فشاری می توان شیر یك طرفه پیستونی و شیر یك طرفه كروی را نام برد. سیر صنعتی سوزنی( چدنی و استیل ) جزو آن دسته از شیر های است که وظیفه ی اصلی آن تنظیم و کنترل جریان سیال عبوری می باشد .

شما می توانید محصولات مورد نظر خود را بصورت غیر حضوری ثبت سفارش کنید. همکاران ما آماده مشاوره در زمینه خرید و فروش انواع شیر فلکه های صنعتی می باشند. در این مقاله چند استاندارد متداول برای طراحی شیرهای صنعتی مورد بررسی قرار گرفته‌است. مجموعه صنعتی خدماتی پایپینگ مال با بیش از ده سال سابقه در زمینه تولید ، تجهیز و تامین قطعات صنعتی فعال می باشد. کادر فنی مهندسی مجموعه با بیش از یک دهه تجربه و دانش فنی مفتخر به ارایه بهترین خدمات و رفع نیاز صنایع سبک و سنگین در اسرع وقت می باشد. زمینه اصلی فعالیت پایپینگ آنلاین تجهیز و خدمات رسانی به پالایشگاه ها و مجموعه های مرتبط با صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی می باشد.

  • سوراخی بر روی بدنه شیر تعبیه شده است که به شیارهای روی پلاگ ارتباط دارد و توسط آن گریس به درون شیر و اطراف پلاگ تزریق می‌شود و بدین ترتیب اصطکاک بین پلاگ و بدنه شیر کاهش می‌یابد.
  • این شیرآلات ارتفاع کمی دارند و به منظور قطع و وصل کامل جریان مورد استفاده قرار می‌گیرند.اگرچه قیمت این شیرآلات صنعتی مناسب است اما هزینه تعمیرات آن‌ها بسیار بالاست.
  • پس از انجام تعمیر، شیر تحت آزمایش هیدروتست قرار می گیرد تا از آببندی کامل شیر طبق استاندارد اطمینان حاصل شود که با توجه به نظر کارفرما آزمایش تست در حضور بازرسین کارفرما انجام می گیرید.
  • آب‌بندی در شیرهای متال-سیت که معمولاً به صورت فلز بر روی فلز است دشوارتر بوده و نیاز به داشتن دو سطح کاملاً صیقلی از فلز است.