شیرآلات صنعتی آتراب صنعت پمپ آتش نشانی | kasrasaran

بعضی از شیرها مانند شیرهای یک طرفه فاقد هرگونه هندویل یا عملگری هستند چرا که مکانیزم عملکرد آنها به صورت داخلی و خودکار است. هنگامی که جریان الکتریسیته از سیم پیچ عبور می کند میدان مغناطیسی ایجاد می شود. این میدان مغناطیسی باعث می شود تا میله فلزی که در قسمت داخلی سلونوئیدها قرار دارد حرکت کند. سیم پیچ درون شیرهای برقی تحت عنوان یک کنترل کننده استفاده می شوند و باعث می گردد تا شدت جریان آب و مواد دیگر توسط جریان برق کنترل شوند.

  • در امثالی از ولو های پنوماتیک می توان از یک پوزیشنر با عملگر (دسته شیر) پنوماتیک استفاده نمود که با 4 تا 20 میلی آمپر سیال عبوری توسط شیر کنترل، و به تدریج قطع و وصل شود.
  • گسکت‌ها باید متناسب با محدوده دمایی شیر انتخاب شوند و همچنین بتوانند تحمل فشار طراحی شیر را داشته باشند.
  • در سال 1680 میلادی، دکتر پاپِن (عضو انجمن سلطنتی) از دربار انگلستان، برای اولین بار شیر اطمینان اهرمی شکلی برای زودپز ساخت.
  • در قسمت معرفی انواع شیرآلات پایپینگ، کاربردهای مذکور را بررسی و کاربردهای بیشتری را معرفی خواهیم کرد.
  • شیر دروازه ای با توجه به مکانیزم طراحی و ساخت ساده و همچنین عملکرد آسان در باز و بسته شدن، بیشترین مصرف را در بین شیرهای خطی قطع و وصل دارد.
  • بسته به نوع، اندازه و پیچیدگی شیر، بدنه شیر ممکن است از یک قطعه تشکیل شده باشد یا از چندین قطعه مجزا ساخته شود.
در کنار استاندارد API 598، استانداردهای API 6D ،ISO و BS 6755 نیز از استانداردهای رایج تست و بازرسی می باشند. در واقع می توان این طور گفت که چینی ها معمولا با کاهش کیفیت محصولات سعی در کاهش قیمت آن محصول دارند. به همین خاطر، اجزای مخلوط شونده باید با یک نسبت مشخص و در شرایط مشخص (فشار و دمای مشخص) باهم ترکیب شوند. در این هنگام راحل استفاده از شیر ایمنی فشار شکن در مخزن می باشد که هوای اضافه را به خارج مخزن هدایت کند. در این زمان، در بخشی از مخزن هوا شروع به فشرده شدن می کند که این افزایش فشار هوا می تواند باعث ترکیدگی مخزن شود. مزیت این شیرها این است که فضای کمی را اشغال می کنند و قیمت بسیار مناسبی دارند.

قیمت شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی آتراب صنعت پمپ آتش نشانی | kasrasaran

وقتی که بوبین برق دار است میدان مغناطیسی ای که تولید میکند باعث آهن ربا شدن هسته میگردد که در نتیجه سوزن را بالا کشیده و باعث باز شدن شیر برقی میگردد. انواعی از شیربرقی ها هستند که در هنگام قطع جریان برق می توان آن ها را به صورت دستی فعال کرد. برای آزمایش کردن مدارهای جدید می توان از این نوع شیربرقی استفاده کرد چون قبل از این که جریان برق متصل شود می توانیم حرکت میله را کنترل کنیم. شیر برقی دارای سه قسمت مختلف است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. با قطع شدن برق بوبین شیر برقی ، سوزنی که در داخل شیر برقی قرار دارد مجرای عبور مایع را می بندد.

علاوه بر این از متریال‌های دیگر مانند فلز، چدن و … نیز برای تولید این محصولات استفاده می‌شودکه این محصولات دارای مقاومت بسیار بالاتری در برابر فشار و ضربه هستند ولی معایب خاصی نیز دارند. توجه داشته باشید که شیرآلات خودکار پلیمری یکی از محبوب‌ترین مدل‌های شیرآلات در بازار به شمار می‌آیند که در حال حاضر به طور گسترده‌ای در موارد مختلف قابل‌استفاده هستند. برای بهبود بخشیدن نحوه کارکرد سیستم اعلام آتش سوزی و هشدار دهنده نشت گاز باید در قسمت ورودی اصلی گاز از شیر برقی اتوماتیک استفاده کرد.

10# عملگرهای هیدرولیکی (Hydraulic Actuators)

شیرها وسایلی هستند که برای کنترل و مهار فشار و جریان سیال استفاده می شوند واز این بابت تفاوتی میان شیرآلات صنعتی و خانگی نیست. پوشش شیر برقی باعث می شود تا شیر از گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا ایمن بماند. همچین برای امنیت بیش تر بهتر است تا از روکش هایی که نسبت به انفجار مصون هستند استفاده کرد. مخصوصا هنگامی که شیرهای برقی در معرض مایعات خطرناکی مانند نفت، الکل و بنزین هستند استفاده از روکش های ضد اشتعال و انفجار همین الان این لینک را چک کنید ضروری است. شیرآلات بهداشتی اهرمی ساختمانی توکار و کابینتی مخصوص روشویی و آشپزخانه و سینک ظرفشویی.

راهنمای بررسی، انتخاب و خرید انواع شیرآلات موتور خانه