آشنایی با انواع تجهیزات شبکه کامکو-امن باش

تجهیزات اکتیو به وسایلی از شبکه گفته می شود که برای کار کردن نیاز به برق دارد مانند سوئیچ شبکه ، مودم ، روتر و … ، تجهیزات پسیو نیز به وسایلی از شبکه گفته می شود که برای کار کردن نیاز به برق ندارد مانند کابل شبکه ، پچ پنل ، پچ کورد ، داکت و … از جمله تجهیزات شبکه پسیو می توان به انواع کابل ،کانکتورها و اتصالات ، داکت یا کانال و انواع رک اشاره کرد. در مقابل تجهیزات فعال شبکه (اکتیو) تجهیزاتی هستند که به جریان الکتریکی و انرژی برقی نیاز دارند. از جمله تجهیزات شبکه اکتیو باید به کارت شبکه ، سوییچ ، مسیریاب ، دیوار آتش ، مبدل فیبر نوری و پرینت سرور اشاره کرد.

استفاده از شبکه و خرید تجهیزات شبکه موجب استفاده از منابع مشترک اعم از اطلاعات، سخت افزار و نرم افزار می‌شود. تجهیزات وایرلس به آن دسته از تجهیزاتی گفته می شود که از کابل شبکه برای انتقال سیگنال و اطلاعات بین دستگاه ها استفاده نمی شود. به طور کلی در این نوع تجهیزات دیگر به کابل کشی و هزینه کابل کشی نیازی نمی باشد. با این کار موجب می شود تا دستگاه ها بتوانند به اینترنت بدون نیاز وجود کابل شبکه متصل شوند. برای خرید مودم اکسس پوینت یا مودم روتر به saranmarket مراجعه کنید.

همانگونه که انتظار می رود بستگی به جنسی که در روکش استفاده می شود ضریب شکنندگی روکش هم متفاوت است. یکی از دلایل استفاده از ضریب های شکنندگی متفاوت این است که پرتوهای ساطع شده از آن خارج نشود و با برخورد به بخشی که از قبل تعیین شده دوباره به همان جهت از اول ساطع شده و برگشته و هدایت شده باشد. قبل از این که اقدام به خرید این تجهیزات کنید، به خوبی با ویژگی‌های هر کدام از تجهیزات مورد نیاز شبکه آشنا شوید و سپس تصمیم نهایی‌تان را بگیرید. سرعت سوئیچ و هاب نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند که نباید آنها را نادیده گرفت. در اصل باید دستگاهی را خریداری نمایید که سرعت‌های بالای شبکه را به‌ راحتی ساپورت کند.

  • انواع مختلفی از تجهیزات شبکه را می‌توان در مراکز داده ابری استفاده کرد.
  • در فروش تجهیزات شبکه نقطه دسترسی نیز وجود دارد و در شبکه های WLAN مورد استفاده قرار گرفته می شود.
  • هاب، ساده‌ترین در خانواده تجهیزات شبکه یا تجهیزات فیبر نوری جهت اجرای فیبر نوری است زیرا اجزای LAN را با پروتکل‌های یکسان متصل می‌کند.
  • با این کار موجب می شود تا دستگاه ها بتوانند به اینترنت بدون نیاز وجود کابل شبکه متصل شوند.

آشنایی با انواع تجهیزات شبکه کامکو-امن باش

پچ کوردهای شبکه Cat5e، Cat6، Cat6a از پر کاربردترین‌ها هستند. پچ کورد شبکه یک کابل شبکه به طول نیم متر تا 20 متر است که دوسر آن یک سوکت RJ45 نصب شده است. تجهیزات شبکه اکتیوبه تجهیزاتی که برای انتقال اطلاعات و دیتا در شبکه به جریان الکتریکی برق نیاز دارند، تجهیزات اکتیو یا فعال گفته می‌شود.

سوییچ 24 پورت 10,100 و غیرمدیریتی تی پی-لینک TL-SF1024M

گزینه قرمز رنگ ادامه جهت تسویه که در سمت چپ صفحه واقع شده است، شما را برای تسویه حساب هدایت میکند. درصورتی که قبلا در فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان ثبت نام نموده اید، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به وبسایت وارد خواهید شد. اگر هم اینگونه نبوده، با نوشتن اطلاعات، در سایت ثبت نام میشوید. جزئیات صورت حساب شما نیز بر اساس این اطلاعات وارد شده صادر خواهد شد. اینکه بتوانید از فروشگاهی مطمئن محصولات شبکه اصل و مرغوب خریداری کنید.

لازم به ذکر است که پس از تعریف تجهیزات در شبکه و واگذاری حق دسترسی به تجهیزات، با رعایت حق دسترسی در سطح شبکه، امکان مشاهده کلیه دسترسی ها روی تجهیزات هر سازمان امکان پذیر می باشد. ریپیتر یا تکرارگر شبکه، سیگنال‌های دریافتی از ادوات شبکه را تقویت می‌کند تا بتوانند مسیر بیشتری را طی کنند و ضعیف شده به مقصد نرسند. ریپیترها از همه انواع سیگنال‌های دیجیتالی، آنالوگ و نوری پشتیبانی می‌کند. این ابزار، نویز سیگنال را می‌گیرد و سیگنال معیوب را به شکل کامل آن برای مقصد بعدی ارسال می‌کند. رک به فضایی گفته می‌شود که برای نگهداری از تعداد سوئیچ‌ها و روترها و کابل‌ها به کار می‌رود. کابل یکی از فضاهای متداول برای انتقال داده در شبکه، فیبر نوری است.

به عنوان مثال، یک گره می‌تواند برنامه ریزی یا سفارشی سازی شود تا اطلاعات را براساس درخواست یک کاربر شخصی اداره کند یا اطلاعات چند پخشی را متفاوت از بسته‌های دیگر اداره کند. سوئیچ شبکهیک دستگاه شبکه ای سیمی است که به رایانه ها یا سایر دستگاه های یک شبکه متصل می شود و داده ها را با هر دستگاه با سرعت کامل انتقال می دهد. پچ پنل از تجهیزاتی محسوب می‌شود که در شبکه در داخل رک قرار می‌گیرد و محلی برای جمع آوری کابل‌‌ها است. از آنجایی که بعد از خدمات پسیو شبکه، امکان تغییرات در آن به صفر می‌رسد، می‌توان به میزانِ اهمیت طراحی زیرساخت شبکه، پی برد. همچنین، خدمات پسیو در شبکه بر روی خدمات اکتیو شبکه تاثیر زیادی می‌گذارند و اگر پسیو دچار مشکلاتی شود، به طور قطع، عملکرد اکتیو شبکه با چالش‌های فراوانی روبه‌رو خواهد شد. اگر شما بخواهید بین دو شبکه ارتباط برقرار نمائید می توانید از این دستگاه استفاده کنید.

اکسپنشن ذخیره ساز تحت شبکه بدون هارد دیسک کیونپ مدل UX-1200U-RP QNAP

فروشگاه ایران آی تی لند ارائه دهنده خدمات نصب و فروش انواع تجهیزات شبکه، تجهیزات وایرلس، دوربین های مداربسته، دکل های مخابراتی در منطقه شهریار می باشد. این مجموعه با همت پرسنل پویا و زحمت کش خود توانسته است رضایت تمامی مشتریان خود را به خوبی جلب کند. با پشتوانه دو دهه فعالیت مستمر در زمینه شبکه، مرجعی تخصصی جهت نقد و بررسی و فروش تجهیزات شبکه می‌باشد. یک هدف اصلی بازار شبکه، ارائه مشاوره تخصصی برای تسهیل فرآیند انتخاب محصولات با توجه به نیازهای متنوع و کاربردی خریداران است. از آنجایی که مهم ترین اصل در تجارت الکترونیک ایجاد آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان است لذا بازار شبکه با فراهم آوردن امکانات ویژه، خرید اینترنتی را برای شما اطمینان بخش amnbash.ir و آسوده می‌سازد.